دعا
مرکز تخصصی دعا و زیارت و پاسخگویی به سوالات و شبهات
قالب وبلاگ

کتاب «دعا از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» به کوشش علیرضا برازش توسط موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایبنا، کتاب «دعا از منظر حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای» در پنج فصل تدوین شده است. «معانی دعا، اجابت و ذکر، اهمیت دعا و ذکر، شرایط دعا، شروط اجابت، فواید و دستاوردهای دعا و در دعا از خدا چه بخواهیم؟ و همچنین نمونه‌هایی از کتاب‌ها و دعاهای برجسته» عناوین فصل‌های این اثرند.

علیرضا برازش در فصل‌های نخست و دوم این اثر به مطالبی مانند «رابطه قلبی انسان با خدا، حرف زدن با پروردگار، معانی ذکر، غنیمت دانستن دعا و از منظر مقام معظم رهبری» پرداخته است.

وی در صفحه ۵۷ این اثر در مبحثی با عنوان «مقام دعاکنندگان، بیانگر اهمیت دعا» به شخصیت پیامبر اکرم (ص)، انبیاء (ع)، اصحاب و حواریون پیامبران و همچنین امام‌خمینی‌ (ره) اشاره کرده و در آخرین بند صفحه ۵۹ این اثر به نقل از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آورده است: «بدون دعا و توجه و توسل به پروردگار نمی‌شود راه را پیش برد و من اعتقاد دارم که یکی از علل موفقیت امام خمینی‌ (ره) همین تضرع و توجه به پروردگار متعال بود.»

برازش فصل‌های سوم تا پنجم کتاب «دعا از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» را نیز به مطالبی مانند «پیش شرط دعا، قطعیت اجابت، اصرار بر درخواست، دست بر نداشتن از دعا، دستاوردهای دعا و درخواست حاجات همه انسان‌های روی کره زمین» اختصاص داده است.

همچنین در صفحه ۱۳۵ این اثر به اهمیت کتاب «صحیفه سجادیه» از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اشاره شده است. در این بخش، مقام معظم رهبری دعای هشتم صحیفه را یک درس بزرگ اخلاقی دانسته‌اند.

علیرضا برازش این اثر را بر اساس بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره دعا تدوین کرده و نرم‌افزار «حدیث ولایت» شامل متن کامل بیانات، سخنرانی‌ها، خطبه‌ها و مصاحبه‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از شهریور ۶۶ تا آبان ۸۹ را منبع پژوهش خود قرار داده است.


موضوعات مرتبط: تازه های نشر
[ چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰ ] [ 22:46 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]

قابل توجه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی محترم

بیاری خداوند متعال در حال کتابت مجموعه ای از دعاهایی هستم  که مستند

ماثوره و شرعی بوده و به تجربه رسیده اند این دعا ها در وقت و زمان و ساعت

 مناسب خودشان نوشته میشود وسعی شده در هر زمینه  که مردم نیاز دارند

 و معمولا محتاج این گونه دعا ها می شوند مثل: حرزها- تعویذات محبت و تسخیر

قلوب- شفای بیمار- در امان ماندن از آزار اجنه و پریان - چله بری – بخت گشایی –

باطل السحر- کار گشایی – حافظه قوی داشتن – رزق و روزی –ثروتمند شدن -

چشم زخم – زبانبند و... غیره. که گاهی اجبارا به همراه داشتن آنها  احساس

میشود و وقتی مردم برای تک تک این دعا ها  نیاز پیدا میکنند یا به استاد این علم

دسترسی ندارند و یا به هر کسی نمیتوانند اعتماد بکنند و یا برای بدست آوردن

این دعاها هزینه های کلانی را پرداخت میکنندو گاهی اتفاق می افتد

 که ناخواسته در دام دعا نویس های قلابی  و خرافه نویس ها و سوء استفاده

کنندگان می افتند و ضرر هایی هم می بینند

 امیدوارم توفیق الهی شامل حال بنده شود تا بتوانم  این کتاب را بزودی به علاقه

مندان و نیازمندان واقعی تقدیم کنم که هر کس این کتاب را داشته باشد

دیگر نیازمند دعا نویس و غیره نخواهد بود و همه ی نیازهای معنوی و مادی

مربوط به اینگونه دعا ها برای آنها فراهم خواهد شد

ارتباط مستقیم: 

 

 پیامک 09357614410 و آی دی aidin_gunash
 

ضرب المثل: وقتی کفن مفت باشد........

تذکر: چون خدمات رایگان است متاسفانه دوستان رعایت نمیکنند

 و چندین باردر روز سوالات تکراری میکنندخواهشا یکبار و فقط برای

 مشکل خودتون پیامک بزنید

ضمنا سوالات متفرقه ننمایید و برای دانستن احوال دیگران پیامک نزنید

و چون تعداد سوالات پیامکی زیاد است و امکانات بنده هم محدوده

 گاها ممکن است بیش از یکروز در نوبت قرار بگیرید فلذا در صورت تاخیر

جواب پیامک صبور باشید و اصرار بر دادن جواب فوری نداشته باشید

و واقعا وقت برای جواب دادن به تماس های تلفنی هم ندارم لطفا اصرار نکنید.


http://www.aidingunash.blogfa.com/


موضوعات مرتبط: دعانویسان و رمالان و مدعیان دروغین
[ سه شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۰ ] [ 19:15 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]

ای کاش اینقدر که این سایتها و وبلاگهای دعانویسی ورمالگری زیاد شده یه همچین سایتهایی مثل سایت شما هم زیاد می شد تا مردم آگاه بشوند وطرف همچین آدمای کثیف و شیادی نرن.خواهش میکنم ازاتفاقاتی که میگم رو منتشر کنید که برام اتفاق افتاده شاید درس عبرتی باشد برای آدم های ساده لوحی مثل من .باتشکر

من یک زن 26ساله هستم مینویسم تادرس عبرتی باشد برای آدم هایی امثال خودم برای شفای فرزندم به دعانویسای بسیارزیادی مراجعه میکردم چه تلفنی چه حضوری ولی هیچکدام از دعاهاشون هیچ نتیجه ای نداد وفرزندم بهتر نشد هرچند دکترها گفتند مشکل بچه ی من به مرور زمان خوب میشه حتی بدون نیاز به دارو ولی من تحمل دیدن ناراحتی بچه ام رونداشتم دیگه داشتم دیوانه میشدم از اینکه نمیتوانست با بچه ها بدود وبازی کند شب وروزم شده بود گریه وناراحتی .


موضوعات مرتبط: دعانویسان و رمالان و مدعیان دروغین
متن کامل مطلب در ادامه
[ سه شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:19 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
خبرگزاري رسا، حضرت آيت الله جوادي آملي در درس خارج فقه خود، درباره ماه مبارك رجب، شعبان و رمضان مطالب ارزشمندي ارائه كرده است كه متن سخنان اين استاد برجسته درس خارج حوزه علميه قم از نظر شما خوانندگان مي گذرد.

مستحضريد كه براي ماه رجب دستورهاي فراواني دارند اين ماه رجب و شعبان براي آن است كه انسان در مسئله ضيافت پروردگار جزو مهمانهاي خوانده شده ذات اقدس الهي باشد كه آن ضيف خود را در نهايت اكرام پذيرايي مي‌كند، اين دعاها براي آن است كه مضايفه باشد نه تنها ضيف يك جانبه ضيف يك جانبه اين است كه انسان به وسيله حج يا عمره و مانند آن به سرزمين وحي مي‌رود آنجا كه رفت جزو ضيوف الرحمان است يا بدون مقدمات ماه رجب و شعبان وارد ماه مبارك رمضان مي‌شود جزو ضيوف الرحمان است در ماه مبارك رمضان از لحاظ زمان مهمان خدا است در سرزمين وحي از نظر مكان مهمان خدا است اما به ما گفتند كه شما هم مهماني بدهيد مضايفه بهتر از ضيف يكجانبه است شما هم خدا را مهمان كنيد خب مستحضريد كه وقتي مي‌گويند شما خدا را مهمان كنيد ما در فصل سوم سخن خواهيم گفت نه در فصل اول نه در فصل دوم فصل اول منطقه ممنوعه است فصل دوم منطقه ممنوعه است كه كسي به آنجا راه ندارد فصل اول هويت مطلقه ذات اقدس الهي است كه كسي به مقام ذات راه ندارد نه مهمان او مي‌شود نه او مهمان كسي است.


موضوعات مرتبط: سخنرانی ها
متن کامل مطلب در ادامه
[ یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:32 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
گروه فرهنگي «خبرگزاري دانشجو»، زهرا منصورنيا؛

در انتظار ظهورت اي مصلح بزرگ آسماني، اميد به آينده و استقرار صلح و عدل جاويدان، رهايي از شر مزدوران و قاتلان خونحوار انسانيت و ديدن تبسم زيبا و آرام بخش آدميت دعا خواهم كرد كه البته امري فطري و طبيعي است كه با ذات و وجود آدمي سر و كار داشته و با آفرينش هر انساني همراه است و زمان و مكان نمي شناسد و به هيچ قوم و ملتي اختصاص ندارد.


امروز همه مردم دنيا فرياد خاموش دردناك سر داده اند كه خسته ايم از جور و جنايت كه خسته ايم از ناامني و خيانت.


موضوعات مرتبط: مقالات دعا
متن کامل مطلب در ادامه
[ یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:29 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
رضا جاودان
آنچه ذيلا بيان مي‌شود گزيده‌اي از مواعظ جامع و وصاياي بسيار سودمند پيامبر اعظم (ص) به ابوذر غفاري است.
- يا اباذر يكفي من الدعاء مع البرّ ما يكفي الطعام من الملح؛ با اعمال شايسته و نيك همان قدر دعا كافي است كه براي غذا نمك كافي و لازم است.‏
همان‌طور كه براي غذا مقدار معيني نمك كافي و لازم است و به بيش از آن نياز نيست، همين طور كسي كه اعمال شايسته دارد، به همان ميزان كه نمك براي غذا كافي است، دعا ضرورت دارد و به‌واقع دعا به‌منزله نمك براي زندگي انسان سعادت‌پيشه است. پس لازم نيست كه پيوسته دعا و درخواست كند و به مجرد دعا و درخواست از خداوند، خداوند به درخواستش پاسخ مي‌گويد. اما آنان كه اعمالشان شايسته نيست و به ديگران خدمت نمي‌كنند، اگر فراوان هم دعا كنند معلوم نيست به حالشان سود بخشد.


موضوعات مرتبط: مقالات دعا
متن کامل مطلب در ادامه
[ یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:28 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
ماه رجب و شعبان را درحالي پشت سر مي گذاريم كه علماي اخلاق دو ماه رجب و شعبان را مقدمه اي براي ورود به ماه مبارك رمضان و اين ضيافت الهي مي دانند. يعني مومنين به هر اندازه در اين دو ماه آمادگي بيشتري براي ميهماني الهي كسب كنند و با دعا و تضرع به درگاه الهي، قلب خود را از زنگارهاي دنيايي صيقل دهند؛ مطمئنا ظرف وجودي خود را به سمت فيوضات رحماني گرفته و در ماه غفران و بركت، بيشتر مشمول رحمت پروردگار مي شوند.
به همين مناسبت مطلبي از آيت الله ميرزا جواد ملكي تبريزي عارف وارسته و استاد اخلاق حضرت امام خميني(ره) درباره متصف شدن قلب انسان به دعا ذكر مي كنيم و اين كه بدانيم آيا 'دعا' مي كنيم يا 'ادعا' داريم.


موضوعات مرتبط: مقالات اخلاقی و عرفانی، مقالات دعا
متن کامل مطلب در ادامه
[ یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:27 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
به گزارش خبرنگار ايرنا در دمشق ، در اين همايش يك روزه شماري از شخصيت هاي شيعه ، سني، دروزي و مسيحي درباره اين موضوع عبادي سخنراني كردند.
آيت الله ' عبدالله جوادي آملي ' در مطلبي كه به صورت ويديويي پخش شد، گفت: دعا در واقع طلب داني نيازمند از عالي بي نياز است، انسان چون مخلوق است، فقير است اما خداوند غني است.
وي افزود : موضوع دعا در قرآن مطرح شده و همه پيامبران (ع) آن را سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده بودند چون يك نياز بشري است.


موضوعات مرتبط: سخنرانی ها، نشستهای علمی
متن کامل مطلب در ادامه
[ یکشنبه بیست و ششم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:21 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این پایگاه در راستای معرفی و ترویج مکتب دعایی قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت (سلام الله علیهم اجمعین) به صورت صحیح - خرافه زدایی و بدعت زدایی از مقوله معنوی دعا و زیارت و پاسخگویی به سؤالات و شبهات علمی در این خصوص ایجاد گردیده است.و من الله التوفیق


در راستای ترویج دعا و فرهنگ دعایی اهل بیت سلام الله علیهم ، مؤمنین گرامی می توانند ، سئوالات - شبهات و دعاهای درخواستی خود را از طریق بخش نظرات یا ایمیل مدیریت منتقل بفرمایند . سئوال و جواب ها و دعا اگر جنبه عمومی داشته باشد ، با حفظ مشخصات سئوال کننده یا درخواست دهنده برای استفاده ی سایر مؤمنین منتشر می گردد .

و من الله التوفیق
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب

جستجو در وبلاگ

مرگ بر آمریکا