دعا
مرکز تخصصی دعا و زیارت و پاسخگویی به سوالات و شبهات
قالب وبلاگ

سوال :[ آیا دعا کردن موجب تن پروری و عدم شکوفایی در زندگی نمی شود ؟]

جواب : اگر افکار کوتاه آنان لحظاتی به خود بیاید , اگر شخصیت انسانی آنان بتواند اندکی از طغیان و سرکشی غرائز حیوانیشان بکاهد متوجه خواهند شد که مقصود خداجویان و هدف خداگویان آن نیست که ما خود را کر کنیم و کور کنیم و فلج نمائیم , سپس از خدای بزرگ بخواهیم که خداوندا , بیا برای ما گوش و چشم و اعضای سالمی عنایت فرما .

مگر تن پروری و کوشش نکردن در راه تقویت نیروی زندگی مبارزه با خدا نیست ؟ کسیکه با خدا در حال پیکار است چگونه می تواند خود را در حال نیایش ببیند ؟                                                                ما به مقام شامخ او چنین می گوئیم : ای خدای بزرگ , که به ما نیروی تلاش در زندگانی را عطا فرموده ای, عنایتی فرما که در تقویت این نیرو بکوشیم  , و آرمانهای این زندگی گذران را با ارتباط بندگی با مقام شامخ تو شکوفان و بارور بسازیم .

اگر این نیایش از اعماق روح ما برخیزد در حقیقت به هدف اصلی نائل شده ایم , یعنی به همان اندازه نیروی زندگانی را افزایش داده و آرمان زندگانی را شکوفان و بارور ساخته ایم .

اینست معنای نیازمندی ما که در تمام ذرات وجود ما در هر لحظه احساس می گردد . خداوندا , ما رو به تو می آوریم و هر لحظه نیازمندی خود را با ارتباط به بی نیازی مبدل می سازیم .

علامه محمد تقی جعفری ره


موضوعات مرتبط: پرسشها و پاسخها (دعا)
[ شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۸۷ ] [ 21:5 ] [ بر طریق اهل بیت ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این پایگاه در راستای معرفی و ترویج مکتب دعایی قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت (سلام الله علیهم اجمعین) به صورت صحیح - خرافه زدایی و بدعت زدایی از مقوله معنوی دعا و زیارت و پاسخگویی به سؤالات و شبهات علمی در این خصوص ایجاد گردیده است.و من الله التوفیق


در راستای ترویج دعا و فرهنگ دعایی اهل بیت سلام الله علیهم ، مؤمنین گرامی می توانند ، سئوالات - شبهات و دعاهای درخواستی خود را از طریق بخش نظرات یا ایمیل مدیریت منتقل بفرمایند . سئوال و جواب ها و دعا اگر جنبه عمومی داشته باشد ، با حفظ مشخصات سئوال کننده یا درخواست دهنده برای استفاده ی سایر مؤمنین منتشر می گردد .

و من الله التوفیق
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب

جستجو در وبلاگ

مرگ بر آمریکا